Elevate education to E-POWER - Inkluze a posílení vzdělávání v oblasti podnikání a sociálních inovací

Inkluze - obrázek 003Projekt je zaměřen na řešení problémů s inkluzí znevýhodněných dětí a mládeže na základních a středních školáchDůležitým pilířem projektu je spolupráce - mnoho evropských zemí se stejně jako Česká republika potýká s podobnými problémy v oblasti začleňování znevýhodněných skupin do společnosti, a přenos a sdílení osvědčených postupů a příkladů dobré praxe může pomoci tyto problémy řešit.

Cílem této výzvy je rozvoj, podpora a posílení kompetencí pedagogických pracovníků základních a středních škol v inkluzivním vzdělávání dětí a mládeže nejen v oblasti podnikání a sociálních inovací.

Centrum pro komunitní práci Severní Morava z tohoto důvodu navázalo spolupráci s neziskovými organizacemi Lyk-z & daughters z Norska a Einurd z Islandu, které mají zkušenosti s inkluzivním vzděláváním a školením v oblasti podnikání a sociálních inovací ve zmíněných zemích. 

Expertními konzultanty projektu jsou zástupkyně islandské organizace Móðurmál - the Association on Bilingualism a Pedagogicko-psychologické poradny v Šumperku.

 

logolink

O projektu:

V rámci projektu chtějí partneři využít své zkušenosti s problematikou inkluze a zkušenosti se sociálním podnikáním a inovacemi. Pomocí školení a vzdělávání tak chtějí dosáhnout následujících cílů projektu:

  • Posílení dovedností učitelů základních a středních škol v oblasti podnikání a sociálních inovací.
  • Poskytnutí otevřených online vzdělávacích nástrojů pro přípravu mládeže na podnikání a volbu povolání.
  • Podpory podnikavosti, tvořivosti a kreativního myšlení mládeže na školách.
  • Přenosu osvědčených postupů, příkladů dobré praxe a metodik v oblasti inkluzivního vzdělávání a podpory multikulturního prostředí ve třídách.
  • Posílení postavení znevýhodněných studentů/žáků ve školách.

V prvním roce bude probíhat sběr dat, sdílení zkušeností mezi partnery, příprava online výukových materiálů, online platformy a metodik pro učitele. Zúčastněné školy budou průběžně informovány a budou moci svým přispěním ovlivňovat výslednou podobu školicích materiálů.

Ve druhém roce proběhne školení pedagogických pracovníků základních a středních škol za účasti zahraničních partnerů a expertů a bude poskytována podpora při aplikaci vytvořených metodik a školících materiálů ve školách.

 

Závěrečná konference:

E-POWER Závěrečná konference PROGRAM str.1 002E-POWER Závěrečná konference PROGRAM str.2

Více informací o Závěrečné konferenci naleznete ZDE.

 

Dokumenty ke stažení:

  • Informační leták
  • PŘÍRUČKA PRO UČITELE "ZAPOJIT - POSÍLIT - INOVOVAT" je k dispozici na PADLETU ZDEV případě Vašeho zájmu o přístupové údaje, vyplňte prosím krátký formulář ZDE.

 

Facebookové stránky projektu:

 

Doba realizace projektu:

1. 8. 2021 - 31. 7. 2023 (24 měsíců)

 

Pro bližší informace nás můžete kontaktovat:

Eva Škrabalová - Tel: 777 606 368, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ivo Škrabal - Tel: 777 793 714, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Leona Krňávková - Tel: 702 134 380, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tento projekt je financován z Fondů EHP.

 

CpKP Severní Morava podpořili