Open Playground CZ – Otvorené ihrisko CZ

loga v4

5. - 6. 10. 2017 Němčice nad Hanou, Česká Republika


Kreativní otevřené workshopy pro děti a dospělé na pěti vzájemně propojených stanovištích:
Experimenty / Umělecké malování / Kreativní psaní / Pletení / Šití.

Z předprázdninového workshopu na Slovensku a z letního prázdninového workshopu v Maďarsku jsme se přesunuli do podzimní atmosféry moravského města Němčice nad Hanou, kde se prostory školního klubu na dva dny změnily na jedno velké společné „hřiště". Klasické vyučování vystřídalo zážitkové učení na pěti kreativních stanovištích. Děti zde mohly sdílet své tvořivé nadšení se slovenským malířem a výtvarníkem Ferom Guldanom, odhalovaly zázraky chemických a fyzikálních experimentů, věnovaly se kreativnímu psaní a neodolaly ani kouzlu pletení. Úžasná atmosféra, vzájemná spolupráce a vytrvalost dětí se projevila na rozmanitosti výrobků a kreativitě dětí. Vznikly tak úžasné funkční pletené výrobky a originální stromy s podzimní tématikou, děti si vyzkoušely několik velmi zdařilých a poučných chemických a fyzikálních pokusů. Každý z dětí si tak mohlo odnést i kus vlastní tvorby. Takže třeba pletené čepice a šály, co si děti vytvořily podle svých představ, si můžou v následujícím chladném počasí obléknout. Na památku si děti odnesly i motivační záložku s razítky symbolizující všechny aktivity.

Spokojené děti a úžasná atmosféra - to je výsledek kreativních workshopů. Děti a dospělí měli možnost projevit se a prezentovat svoje názory, myšlenky a představy přes kreativní práci bez obav z odlišnosti a pomohl tak ke spolupráci a akceptování rozdílů.

Aktivity zorganizovala nezisková organizace „Úspech" ve spolupráci s českým partnerem, Centrem pro komunitní práci východní Morava, v rámci realizace mezinárodního projektu „We Are Equal, Not Identical - in Open Playground (Sme si rovní, nie rovnakí - otvorené ihrisko)", který je finančně podpořený Mezinárodním višegradským fondem.

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava