Projekt Mosty z chudoby

Centrum pro komunitní práci východní Morava (dále jen CpKP VM) pod vedením ředitelky Bc. Gabriely Fellingerové zahájilo v prosinci roku 2012 realizaci dvouletého mezinárodního projektu „Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“. V rámci mezinárodní spolupráce se slovenskou organizací Rada pre poradenstvo v sociálnej práci a irskou organizací Outside the Box Learning Resources dojde k přenosu know-how za účelem zvýšení zaměstnatelnosti znevýhodněných skupin prostřednictvím unikátní a již v praxi realizované metodologie Mosty z chudoby (Bridges out of poverty).

Významná je úzká spolupráce s jedním z autorů celého konceptu Mostů z chudoby, Philipem DeVolem, který má s realizací této metody v prostředí USA neocenitelné zkušenosti. Philip DeVol filozofii Mosty z chudoby osobně představí v ČR na dvoudenním mezinárodním workshopu, který se uskuteční ve Zlíně. Zde vysvětlí aplikaci tohoto způsobu práce s lidmi v chudobě do praxe, která probíhá prostřednictvím tzv. programu POKROK a systému KRUHY.

Program POKROK, který bude pilotně ověřen v Jihomoravském a Zlínském kraji za účasti českých partnerů, Girasole – sdružení pro pomoc a rozvoj a Fondu ohrožených dětí, bude spočívat v pravidelných setkáváních účastníků tohoto programu s vyškolenými facilitátory. Cílem jednotlivých setkání je pochopit, co chudobu způsobuje a co způsobuje chudoba v každodenním životě, dále sestavit plán osobního rozvoje pro každého z účastníků programu POKROK a pomoci mu tento plán následně realizovat. S pomocí další partnerské organizace,  Ježek’s Law Consultants, budou účastníci programu rovněž moci využít bezplatných právních služeb.

Nově získané zkušenosti s realizací projektu a aplikací metody Mostů z chudoby do českého prostředí popíšeme v metodice, prostřednictvím které rozšíříme nově nabyté poznatky s danou problematikou mezi všechny zainteresované nestátní neziskové organizace, krajské realizátory procesu komunitního plánování sociálních služeb i širokou veřejnost.

Bližší informace k projektu vám ráda zodpoví Bc. Kateřina Vařechová, DiS., manažerka projektu.

Stažení tiskové zprávy: Stáhnout

CpKP východní Morava

Seifertova 33, 750 02 Přerov

Bc. Kateřina Vařechová, DiS. – manažerka projektu

tel: +420 725 306 578

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

b_494_61_16777215_00_images_publicita2.jpg

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava