Mezinárodní workshop Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity

V rámci projektu Mosty z chudoby, spolufinancovaného prostřednictvím ESF a státního rozpočtu ČR, se ve dnech 30.-31.5.2013 uskutečnil Mezinárodní workshop Mosty z chudoby. Jeden z autorů konceptu Philip DeVol, za účasti zástupců zahraničních partnerských organizací, představil tuto mezinárodně uznávanou strategii práce s lidmi ohroženými chudobou více než 80 lidem ze státních i nestátních neziskových organizací, zástupcům účastníků komunitního plánování a státních institucí z celé České republiky, kteří se tak seznámili s novou metodou práce s lidmi aktuálně ohroženými chudobou, nebo žijícími v prostředí chudoby.

Účastníci workshopu získali informace např. o významu a fungování nepsaných pravidel socioekonomických tříd, teorií změny programu Pokrok, možnostmi využití a budování zdrojů na straně klienta, organizace a komunity, či bariérách v komunikaci. Zajímavé byly také poznatky o možnostech budování a rozvoje prosperující a udržitelné komunity na základě zjišťování reálných potřeb jejích obyvatel.

V krásném prostředí hotelu Atrium v Otrokovicích jsme strávili příjemné dva dny a na základě vyplněných evaluačních dotazníků můžeme tuto akci považovat za velmi úspěšnou.

 

 PIP8812

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

workshop

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava